2021 Fur Rendezvous Tournament and Competition Results

Alaska State Snow Sculpture Championship

Div 1: 3-person Team
1st Place - Block 9 - AK Dept. of Snow - “What’s Up, Jack?”
2nd Place - Block 20 - Jesse & the No Shows - “Last Dance”
3rd Place - Block 2 - Chill - "Lunch?"
Div 2: Schools
1st Place - Block 4 - Waldorf School - “So Close Yet So Far”
2nd Place - Block 1 - SHS Partners Club - “Frozen Partners”
3rd Place - Block 17 - ACT Program - “Salmon”
Div 3: Family
1st Place - Block 21 - Snow Slayers - “Fish On”
2nd Place - Block 12 - Snow Bears - “Dancing for Life”
3rd Place - Block 5 - Best Buddier Club - “Where’s the Chicks?”
Div 4: Corporate
1st Place - Block 7 - Aline Alaska Chiropractic - “A Doc is Among Us”
2nd Place - Block 3 - What Tattoo & Hair Studio - “And the World is Your Oyster”
3rd Place - Block 10 - BDS Architects - “See Monster”
Div 5: Solo
1st Place - Block 13 - White Walker - “Frozen Cosmic Fighter”
2nd Place - Block 15 - Gravity Institute of Alaska - “Snow Frog Yoga”
3rd Place - Block 6 - A.M.E. - “State Bird”

People's Choice: Snow Slayers - "Fish On"


Cornhole Championships

Singles

1st Place:Chandler Jones

2nd Place:Bruce Chandler

3rd Place:Randy Christianson

Doubles

1st Place:Chandler Jones & Bruce Chandler

2nd Place:Alex Forkner & Dylan Cogdill

3rd Place:James Winter & Randy Christianson

4th Place:Lawrence Hudson & Jeremy Coy


Frostbite Footrace & Costume Fun Run

RACE RESULTS

Costume Contest Results

Singles

  • 1st Place: Michael Myers, Bib#317
  • 2nd Place: Turkey Guy, Bib #52
  • 3rd Place: Rocket, Bib #44
  • Honorable Mention: Fish Girl, Bib #26

Pair/Couple

  • 1st Place: COVID Cohos, Bibs #14 & 28
  • 2nd Place: Unicorn Mommy & Baby, Bibs #318 & 319

Family/Group

  • 1st Place: Pac-Man & Ghosts, Bibs#76, 77, & 78
  • 2nd Place: Foxy Five, Bibs # 312, 313, 314, 315 & 316
  • 3rd Place: Pirates, Bibs # 80, 81, & 82

Corporate/Organization

  • 1st Place: AK Coral and Reef, Bibs #3, 4, 5 & 6

Great Alaska Talent Competition

Grand Champion: Pipeline Vocal Project

Div. 1: Benjamin Schwartz

Div. 2: Story Clement

Div. 3: Andrew Manka

Div. 4: Cheri Spink

Div. 5: Pipeline Vocal Project

Big Mitch Vocal Award: Story Clement

TikTok Award: Hannah Lain

ARP Honorable Mention: Sally Quinto


2021 Winning Rondy Raffle Tickets

Raffle winners have been notified. If you purchased online raffle tickets and want to know what your numbers were, please call the Rondy Shop at 907-274-1177.

Grand Prize: #236

1st Prize: #440

2nd Prize: #503

3rd Prize: #951

4th Prize: #1196

5th Prize: #279

6th Prize: #1120

Bonus 7th Prize (Rondy Mask & Collector Pin): #20

Bonus 8th Prize (Rondy Mask & Collector Pin): #91

Bonus 9th Prize (Rondy Mask & Collector Pin): #1036


Snowshoe Softball

1st Place: WETSU

2nd Place: Rebound PT

3rd Place: Drillers


World Championship Outdoor Hockey Tournament

Sourdough Final (elite):Ducks 7 v. 84th Street Construction 0

Cheechako Final (intermediate):Knuckleheads 4 v. Goon Squad 2

Miners Final (35and over):Blades of Steel 5 v. Red Army/PIA 2

Trappers Final (women):Grinders 4 v. High Hos 2